Визначні співробітники кафедри

За свою історію з 1876 року на кафедрі теоретичної фізики працювала ціла плеяда визначних вчених, відомих не лише в Україні, але і за її межами. Серед них Шіллер М.М.Косоногов Й.Й., Кордиш Л.Й., Штрум Л.Я., Тамм І.Є, Розен Н., Бек Д., Іваненко Д.Д.

Післявоєнний період тісно пов’язаний з роботою на кафедрі відомого фізика Пекара С.І., поруч з яким працювали Давидов О.С., Смирнов А.А., Толпиго К.Б., Кривоглаз М.О., Дейген М.Ф., Петрина Д.Я., Дикман І.М., Лубченко А.Ф., Філіпов Г.Ф., Верлан Е.М.Томасевич О.Ф. та інші.

З 1966 по 1994 р. керівником кафедри був професор Федорченко А.М.. З його ім’ям пов’язаний цілий ряд підручників із загальних курсів теоретичної фізики, зокрема, перший україномовний курс теоретичної фізики, виданий у двох томах. В цей час на кафедрі прцювали такі відомі постаті як Сугаков В.Й., Коцаренко М.Я., Бурлак Г.М., Чайка Г.Є., Гречко Л.Г., Фалько Г.Л. та інші.

Сучасний період кафедри пов'язаний з іменами Пінкевича І.П., Решетняка В.Ю.Андреєва В.О., Хотяїнцева В.М.Макарця М.В., Дацюка В.В..